Medikalin

              PARLAYAN Yüzü

 

 

   Radyofrekans Cihazı

 

 Radyo Frekans İle Zayıflama ve Güzelleşme Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

 

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. 

 Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir

 

 

    Üst solunum yollarında uygulanacak cerrahi yöntem seçiminde, dokuya en fazla saygı gösteren fizyolojiyi bozmayan minimal invaziv yöntemlere öncelik verilmelidir. KBB de radyofrekans ile cerrahi uygulamaları bu yöntemlerden biridir.

 

   500 C° kadar ısı oluştuğu tespit edilmiştir. Radyofrekansla çalışan elektrot uçlarında ise 60-85 C° arasında ısı oluşmaktadır. Dokulara minimal zarar verilerek girişim yapılmaktadır. Radyo dalgaları koagulasyon, vaporizasyon ve karbonizasyon yaparak etki gösterebilirler


 

   Radyo frekans cihazı, özel üretilmiş bipolar iğne elektrotlarıyla, KBB sahasında kullanıldığı organa göre 7-20 W  arası enerji ile 3-10 saniye içerisinde işlemi bitirmemize imkan vermektedir. Verilen enerji ile dokuda yeterli ısıya ulaşıldığında artan doku rezistansı ve impedans ölçülerek aynı elektrotlar vasıtasıyla algılanmakta ve akım cihaz tarafından otomatik kesilmektedir.

 

İşlem yapılan organın mukozasına  korumalıdır.

İşlem Süresi 3-8 saniye
 

HORLAMA TEDAVİSİ

 

   Burun ve özellikle ağız bölgesindeki darlıklara bağlı olarak uyku sırasında meydana gelen sese “horlama” adı verilmektedir. Erişkinlerde en önemli horlama nedenleri arasında, boğazdaki bademcikler, geniz eti ve dil kökü gibi dokuların aşırı büyük, yumuşak damağın sarkık ve küçük dilin uzun olması sayılmaktadır. Bu dokuların her nefes alış verişi sırasında titreşmesi horlamaya yol açmaktadır. Kırk yaşını geçen her dört erişkinden birinin sürekli olarak horladığı bilinmektedir. Bu çok ciddi tıbbi ve sosyal problemlere neden olabilmektedir.

 

Radyofrekans Cihazımız İle ilgili Bilgiler

 

Cihaz hem Monopolar hemde Bipolar Radyofrekans dalgaları üretir. RF ameliyat esnasında doku hasarını minimum seviyeye indirdiği icin, ameliyat sonrası hastada ağrı olayı minimum'a düşer ve iyileşme süreci kısalır.     

 

 Ürünümüz 1.2 MHz Radyo Frekans Teknolojisi, Monopolar ve Bipolar Dijital Doku Empedanslı RF  Cihazıdır.
 

 
 

 Doku empedans Kontrolü   ve  LED ekranında saniyelik  Empedans Görebilme özelliği. Yani Probun hasta içindeki yerini görmeden ölçülen  empedansla  tespit edebilme özelliğidir.             

                                                                                     

 

KBB, Plastik cerrahi, Kadın Doğum , Cildiye ,Göz operasyonlarında kullanılır.

 

Cihaz KBB Horlama operasyonlarinda Bipolar olarak işlem yapar.

 

Verilen akım sadece doku icinde kalır, bütün vücudu dolaşmaz.

 

Cihaz uzerinde hem monopolar hem bipolar Radyofrekans modulü vardir.

 

Monopolar modülü AĞRI KLİNİĞİ islemlerinde kullanilir.

 

 

 

Kullanılan Bütün uçlar Re-usable dir.  Çift çıkışlı (Çatal) veya tek uçlu model problarımız mevcuttur.

 

Uygun şartlarda kullanıldığında 1 yıl sınırsız kullanım garantimiz mevcuttur.

İşlem süresi İstenildiği şekilde ayarlanabilir. İster 3 Saniye 2 Saniye 1 Saniye de Auto Stop. Yada Continue yapıp Otomatik doku empedansıyla cihaz akımı verir.

 

Cihazımız Doku Empedantlıdır.

 

KBB  Probları ile  Dokunun icine girildiği anda elektrigi yani (empedansını) ölcerek Cihazın üstündeki Led ekranda anlık empedans ölçümü yapmaktadır. Böylece hastanın içinde nerde olduğunuzu görmeden anlayabilirisiniz. Akım verilen alanda doku ölümü gerçekleştikçe hastaya uygulanan akımı gerek monopolar uygulamalarda gerekse bipolar uygulamalarda  otomatik keser . Fonksiyonu surekli olarak dokunun ne durumda oldugunu kontrol altında tutar. Cihazın ekranından doku empedans ölçümüyle dokunun durumu anlaşılır.

 

Cihaz üzerinde Cut Blend Coag olmak uzere pure kesme ve karışık kesme modlları mevcuttur. Bu ozellik cerrah'a  RF enerjisi kullanarak hastaya ameliyat sonrası daha az ağrı daha cabuk iyileşme özelliğini sağlar.

 

Radyo Frekans İle Zayıflama ve Güzelleşme Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

 

 

Radyo Frekans İle Zayıflama ve Güzelleşme Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

Sipariş ve sorularınız için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

Diğer Ürün ve Hizmetlerimiz Şunlardır :
  1. Radyofrekans Cihazı
  2. Cerrahi El Aletleri
  3. Göz Cerrahi El Aletleri
  4. KBB Tur Motoru
  5. Head Light-Kafa Lambası
  6. Cerrahi Lup (loupe)
  7. Laringoskopi, Oftalmaskop, Dermotoskop
  8. Saç Ekim Malzemeleri
  9. Diş Hekimliği Malzemeleri

- Hastane Ekipmanları Cihazları Bakım Teknik Servis Kalibrasyon ve Cerrahi El aletleri Bakım ve Teknik Servis

Etiketler : radyo frekans, radyofrekans cihazı, radyo frekans cihazı, radyo frekans fiyatları, radyofrekans modelleri, radyo frekansla zayıflama, radyo fresan ile zayıflama, radyo frekans ile güzelleşme, radyo frekans ile incelme
 Adres : Haseki Sultan Mah. Kızılelma Cad. No : 6/6 - Fındıkzade / İSTANBUL Tel : 0(212) 529 43 00 - 0(532) 587 13 04  Faks : 0(212) 310 69 01
© 2010 PARLAYAN MEDİKAL. All Rights Reserved
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree medical web templates